Podsumowanie marca 2017

09:13

Salut moi drodzy!
Przepraszam Was za poślizg, ale marzec minął mi w tak zawrotnym tempie, że nie miałam czasu zająć się blogiem. Wiecie, nauczyciele ze wszystkich stron zarzucają nas powtórkami przed egzaminem, a do tego doszły jeszcze przygotowania do bierzmowania, kolejny konkurs historyczny oraz... moje urodziny. Zresztą przecież spodziewałam się i zapowiadałam, że tak będzie. Z tym, że nie spodziewałam się, że po tym miesiącu będę się czuła trochę jak wyżęta ścierka. Nie miałam nawet siły cieszyć się tymi pierwszymi ciepłymi dniami, które niedawno były.
Niemniej w końcu zasiadłam do komputera by zrobić podsumowanie tego masakrycznego miesiąca... I okazało się, że pod względem czytelniczym marzec był milion razy bardziej udany niż luty i styczeń.
Nie wiem, jakim cudem, ale w marcu udało mi się przeczytać 7 książek, czyli łącznie 2230 stron. Jak na ilość czasu, jaki mogłam przeznaczyć na czytanie, jestem bardzo zadowolona. Wręcz zastanawiam się, czy jakimś cudem nie zakrzywiłam czasoprzestrzeni.

1. „Rok 1984”  George Orwell  -  9 / 10  >>  354 strony
2. „Skąpiec”  Molier  -  6 / 10  >>  94 strony
3. „Silver. Trzecia księga snów”  Kerstin Gier  -  7.5 / 10  >>  456 stron
4. „Grom i szkwał”  Jacek Łukawski  -  8 / 10  >>  400 stron
5. „Akuszer bogów”  Aneta Jadowska  -  8 / 10  >>  396 stron
6. „Ocalona aby mówić”  Immaculée Ilibagiza, Steve Erwin  -  8 / 10  >>  266 stron
7. „Samotność bogów”  Dorota Terakowska  -  6 / 10  >>  264 strony


Bezkonkurencyjnie najlepszą książką przeczytaną przeze w marcu zostaje „Rok 1984” George'a Orwella. Ta niezbyt długa powieść rozbroiła mnie na łopatki. Przerażające, ale bardzo mądra i potrzebna pozycja, którą polecam Wam z całego serducha.

Natomiast najmniej przypadły mi do gustu moje dwie marcowe lektury szkolne - „Skąpiec” Moliera oraz „Samotność bogów” Doroty Terakowskiej. Ta pierwsza strasznie mnie wymęczyła, a ta druga... Dla mnie była trochę przekombinowana. 

W marcu zostałam zasypana nowymi pozycjami, co przerwało moją dobrą passę nabywania mniej niż pięciu książek miesięcznie. Z powodu licznych promocji, urodzin i kilku innych okazji w marcu kupiłam / dostałam 22 książki. Nie wiem, jak to się stało, ale tak mi wyszło z obliczeń. Wolę zresztą nawet się głąbiej nad tym nie zastanawiać, bo skończę w Świeciu.
Niemniej, uroczyście ogłaszam, że od kwietnia oszczędzam... Na regały. Bo już nie mam, gdzie tych książek układać :P
„Londyn” Edwarda Rutherfurda to był mój dawna obiecany prezent z racji otrzymania tytułu laureata konkursu historycznego. Strasznie chciałabym się wziąć od razu za lekturę, ale chyba ta cegiełka na razie będzie musiała poczekać chyba do wakacji - trochę za gruba i za ciężka na tachanie jej do szkoły, a wątpię bym dała radę przeczytać ją w jeden weekend.
„Głową o mur Kremla” oraz „Złota skóra” to moje zdobycze z promocji. Obie dorwałam odpowiednio chyba za 19 i 10 złotych, a że czaiłam się na nie od dawna, to nie mogłam nie skorzystać.
„Grom i szkwał”, „Akuszera bogów” oraz „Zakazane życzenie” zamówiłam jeszcze w lutym, przed premierami. Wszystkie już przeczytałam i mogę je Wam z czystym sumieniem polecić, a moje bardziej konkretne opinie w najbliższym czasie wrzucę na bloga.
Teraz przechodzimy do mojego mega-zamówienia z księgarni niePrzeczytane.pl. Sprawa wyglądała ogólnie tak, że dogadałam się z moją mamą, która powiedziała, że z okazji urodzin dopłaci mi do zamówienia. Jak mogłabym nie skorzystać z takiej okazji? 
Tym sposobem z okazji moich szesnastych urodzin przybyło do mnie 16 książek... To nie było planowane, samo tak wyszło. 

Przepraszam Was za moją znikomą aktywność w internecie w marcu, ale już pisałam z czego to wynika. Niestety, do 21 kwietnia raczej nic się na blogu nie pojawi. Czemu? Od poniedziałku zaczynam rekolekcje, a potem od razu jest Wielki Tydzień. Z tej racji chciałabym troszkę odpocząć od komputera i nauki oraz skupić się na dobrym przeżyciu zbliżających się świąt. Z kolei zaraz potem mam egzaminy i próby przed bierzmowaniem, więc nie będę miała nawet czasu na dorwanie się do laptopa.
Także widzimy się po egzaminach 😉 

~*~
A jak Wam minął marzec? Ile przeczytaliście? Co do Was przyszło?
Dajcie znać w komentarzach 😀

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Ja w sumie jestem zadowolona z marca, przeczytałam więcej niż w styczniu i lutym. :D Niby tylko 6 pozycji, ale jednak cieszą. Pozdrawiam!
  Osobliwe Delirium

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi w sumie "Skąpiec" się podobał, ale każdy ma inny gust :D Czytałam za to pierwszą część "Silver" i nie... Bardzo mi się nie podobało! Może sięgnę po drugą... Może będzie lepsza..Chciałabym przeczytać "Rok 1984", słyszałam o niej same dobre opinie! :D

  Pozdrawiam :3
  Zapisane w słowach

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie ten rok jest porażką jeśli chodzi o przeczytane książki i nawet wstyd mówić ile ich było w marcu :x hah

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Rok 1984" jest super! Muszę w końcu się zabrać za książki Jadowskiej. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przeczytać "Akuszera bogów", ale ostatnio jestem tak zawalona książkami, że nie wiem kiedy to zrobię :/ Mam nadzieję, że uda się w maju :)
  "Mitologia nordycka" wygląda cudnie :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wyniku :)
  I jakie cuda do Ciebie zawitały <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje!

  Ja swoją wiosnę poświęcam Andrzejowi Sapkowskiemu i jego "Trylogii Husyckiej". Ze względu na ogrom pracy nie mam czasu czytać tyle, ile bym chciała, ale codziennie coś tam zerknę :)

  Chciałabym w końcu przeczytać Orwella. Siedzi na liście "must read" i nie może się stamtąd wydostać ;)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Rok 1984" - coś niezwykłego. Nawet trudno ubrać w słowa geniusz tej książki.
  "Akuszera bogów" i "Silver" również niedawno czytałam, obie lektury bardzo przyjemne, acz nic wybitnego :)
  Po trylogię z Wysp Owczych sięgnęłam, jak tylko usłyszałam o tej całej akcji z pseudonimem, ale niestety trochę się rozczarowałam. Dobre kryminały, ale oczekiwałam czegoś więcej po Mrozie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na w marcu nie dużo książek przeczytałam bo cały czas nauka nauka i nauka. mój blog

  OdpowiedzUsuń