Postanowienia Noworoczne Book Tag

18:21

Noworoczne Postanowienia.
Tworzone po to by nowy rok przeżyć lepiej niż stary. By coś zmienić. Powinny nieść nadzieję i szczere oddanie sprawę.
A tymczasem kojarzą się z tekstami w stylu: "w przyszłym roku przechodzę na dietę", "w przyszłym roku rzucam palenie" lub "w przyszłym roku zaczynam się uczyć".
Czas zmienić podejście i spojrzeć na problem od tej przyjemniejszej, czyli czytelniczej strony!

Aby odpowiednio przygotować się na nadejście Nowego Roku postanowiłam zrobić The New Year's Resolution Book Tag czyli po naszemu Noworoczne Postanowienia Tag. który podpatrzyłam na Zatraconych Słowach oraz Zaczytanej Dolinie. Mam nadzieję, że wam się spodoba!

1. AUTOR, Z KTÓRYM CHCIAŁABYŚ SIĘ ZAPOZNAĆ W NOWYM ROKU
Przede wszystkim chciałabym się poznać z panem Johnem Stainbeckiem. Już od jakiegoś czasu poluję na dwie książki tego autora - Grona gniewu oraz Myszy i ludzi. Do tego w 2016 w księgarniach ma pojawić się Zagubiony autobus, również jego autorstwa.
Ale planuję też w końcu przeczytać jakąś powieść Matthew Quicka. Mam wszystkie jego książki, które wyszły w Polsce, ale jeszcze żadnej nie czytałam ;-;
2. KSIĄŻKA, KTÓRĄ CHCIAŁABYŚ PRZECZYTAĆ W NOWYM ROKU
A bo to jedna -,-
Przede wszystkim, jak najszybciej chciałabym przeczytać Pojedynek Marie Rutkoski. Jestem tak strasznie ciekawa tej książki, że pewnie przeczytam ją w ciągu najbliższego tygodnia.
3. KLASYK, KTÓRY CHCIAŁABYŚ PRZECZYTAĆ
Koniecznie muszę przeczytać Trzech muszkieterów Aleksandra Dumasa. Zwłaszcza, że wreszcie dostałam ją w swoje łapki i to w tym cudownym wydaniu z serii 50 na 50.
4. KSIĄŻKA, KTÓRĄ CHCIAŁABYŚ PRZECZYTAĆ PO RAZ KOLEJNY
Z reguły nie czytam książek po kilka razy - szkoda mi na to czasu.
Ale dla Światła którego nie widać chętnie zrobiłabym wyjątek. Czuję, że będzie to jedna z tych książek do których będę wracać z równie wielką przyjemnością jak czytać je po raz pierwszy.
5. KSIĄŻKA, KTÓRĄ OD DAWNA MASZ W SWOJEJ BIBLIOTECZCE I CHCESZ JĄ PRZECZYTAĆ W NADCHODZĄCYM ROKU
Hmm... Myślę, że taką książką jest Will Grayson, Will Grayson. Kupiłam ją w dniu premiery, ale jakoś tak miałam z nią nie po drodze...
6. GRUBA KSIĄŻKA, KTÓRĄ MASZ W PLANACH CZYTELNICZYCH 
Droga królów pana Brandona Sondersona. Po prostu MUSZĘ ją przeczytać. Zwłaszcza, że Stalowe Serce tego samego autora bardzo mi się podobało. A podobno Droga królów jest jeszcze lepsza!
7. AUTOR, KTÓREGO DZIEŁ CHCESZ PRZECZYTAĆ JESZCZE WIĘCEJ
Jeszcze więcej Mroza!
Po prostu Remigiusz Mróz jest jednym z najlepszych współczesnych polskich autorów i tyle. Jak najszybciej zamierzam zapoznać się z Kasacją i Zaginięciem. W końcu już niedługo będzie premiera Rewizji - ostatniej części trylogii z Joanną Chyłką!
8. KSIĄŻKA, KTÓRĄ ZNALAZŁAŚ POD CHOINKĄ I CHCESZ JĄ PRZECZYTAĆ
W pierwszej kolejności, z moich świątecznych zdobyczy zamierzam wziąć się za Wszystko co lśni Eleanor Catton. Nasłuchałam się o niej wielu pochlebnych opinii i jestem jej naprawdę ciekawa.
9. SERIA, KTÓRĄ CHCESZ PRZECZYTAĆ W TYM ROKU W CAŁOŚCI
Gra o tron.
Jest mi wstyd, że jeszcze jej nawet nie zaczęłam! Tylko obejrzałam pierwszy sezon serialu...
Boże!, ile krwi się tam leje o.O
10. SERIA KTÓRĄ CHCESZ DOKOŃCZYĆ W TYM ROKU
Rok 2016 zdecydowaniem będzie rokiem kończenia serii. Koniecznie muszę skończyć serie Jutro Johna Marsdena, Grisza Leight Bardugo, Kroniki rodu Kane Ricka Riordana oraz wiele, wiele innych!
Jednak najbardziej czekam na Klucz - zakończenie trylogii Engelforts autorstwa Matsa Strandberga i Sary Bergmark Elfgren. MUSZĘ wiedzieć jak się skończy ta historia!

~~~~~

W nadchodzącym roku życzę Wam:

- spełnienia najskrytszych marzeń
- duuuuużo książek i jeszcze więcej czasu na ich przeczytanie
- zdrówka, bo bez niego nawet książek się czytać nie da!
- zrealizowania wszystkich Waszych planów
- dużo promocji w Waszej ulubionej księgarni

...czyli w skrócie:

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Niestety,ale w 2015 roku przeczytałam bardzo mało książek, aż wstyd się przyznać :( chciałabym bardzo to nadrobić w 2016 roku :)
  Szczęśliwego 2016! :D

  CHCE SIĘ ŻYĆ ♥ - OSTATNI POST W 2015 ROKU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, nawzajem i powodzenia :D

   Usuń
 2. Akurat ostatnio zamówiłam Pojedynek i Willa Graysona, także czuję, że mamy dosyć podobny gust czytelniczy. Również jestem ich bardzo, bardzo ciekawa :) Świetny TAG, zapraszam do mnie na podsumowanie roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęśliwego Nowego Roku i spełnienia postanowień noworocznych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ciągle nie wiem czy chcę, czy nie chcę wymyślać jakieś czytelnicze postanowienia (albo postanowienia w ogóle). Postaram się przeczytać więcej książek niż w tym roku (68), ale nie wiem czy mi się uda. Na pewno chciałabym też odhaczyć coś z listy BBC...

  Pozdrowienia z Po drugiej stronie książki od Ksiażniczki!

  OdpowiedzUsuń