Literacki Rozkład Jazdy /// Listopad 2016

19:34

Salut kochani!
Dziś zapraszam Was na pierwszego posta z nowej serii na moim blogu pod tytułem Literacki Rozkład Jazdy. W skrócie jest to moja subiektywna lista najciekawszych premier na dany miesiąc. Mam nadzieję, że wybaczycie mi fakt, iż ten post pojawia się dopiero dzisiaj, a nie na samym początku miesiąca, ale, jak już pisałam w podsumowaniu października, nie wyrabiam się na zakrętach. Zresztą i tak większość z wymienionych przeze mnie premier dopiero będzie miało miejsce, więc chyba nie ma w sumie tego złego ;)
Zapraszam!

„Lot ćmy” Ken Follet
PREMIERA: 4/11/2016
ORYGINAŁ: Horner flight
TŁUMACZENIE: Grzegorz Kołodziejczyk
WYDAWNICTWO: Albatros
SERIA: -
GATUNEK: Powieść sensacyjna

Czerwiec 1941 roku - Europa pod hitlerowską okupacją. Lotnictwo alianckie ponosi ogromne i niewytłumaczalne straty. Wywiad angielski przechwytuje sygnał radiowy Luftwaffe zawierający informację, że źródłem wszystkich sukcesów niemieckich jest Freya. Rozszyfrowanie tego kryptonimu, oznaczającego nordycką boginię miłości, staje się dla wywiadu bytyjskiego priorytetem. Hermia Mount, agentka MI6 współpracująca z duńskim ruchem oporu, podejrzewa, iż chodzi o tajną niemiecką stację radarową na zachodnim wybrzeżu Danii. W rejonie tym działa, współpracująca z aliantami, siatka szpiegowska Nocnych Strażników. Hermia powierza jej zadanie rozpracowania stacji. Z wyspy Sande, będącej źródłem sygnałów radiowych, pochodzą narzeczony Hermii, pilot Arne Olufsen, i jego brat Harald. Na trop Strażników i Arnego wpada duński policjant Peter Flemming, zdrajca wysługujący się okupantom. Kiedy w ręce policji dostają się członkowie siatki, Hermii pozostaje tylko Harald i jego przyjaciółka, młodziutka baletnica Karen. . .


„Mroczna Materia” Blake Crouch

PREMIERA: 7/11/2016
ORYGINAŁ: Dark Matter
TŁUMACZENIE: Paweł Wieczorek
WYDAWNICTWO: Zysk i s-ka
SERIA: -
GATUNEK: Thriller / Sensacja

"Jesteś w życiu szczęśliwy?" To ostatnie słowa, które słyszy Jason Dessen, zanim zamaskowany porywacz pozbawia go przytomności. Gdy się budzi, jest przywiązany do noszy i otaczają go ludzie w kombinezonach zabezpieczających przed działaniem substancji niebezpiecznych. Uśmiecha się do niego mężczyzna, którego Jason nigdy w życiu nie widział, który zaczyna przemowę od słów: "Witaj z powrotem, Jasonie. Gratulacje". W świecie, w którym się obudził, życie Jasona jest całkiem inne niż to, które prowadził. Jego żona nie jest jego żoną. Jego syn nigdy nie przyszedł na świat. A on sam nie jest tuzinkowym profesorem fizyki na uniwersytecie, lecz fetowanym geniuszem, który osiągnął coś wielkiego. Coś niemożliwego. Czy ten świat jest snem, czy snem był świat poprzedni? Nawet jednak jeśli dom, który pamięta, jest prawdziwy, jak Jason ma wrócić do rodziny, którą kocha? Odpowiedź na to pytanie pojawia się w trakcie podróży dziwniejszej i bardziej przerażającej, niż jeszcze niedawno byłby sobie w stanie wyobrazić - podróży, będącej walką z przerażającym wrogiem, który wydaje się nie do pokonania, podróży, która zmusi Jasona Dessena do zajrzenia w najgłębsze zakamarki własnej duszy.


„Dom Czwarty” Katarzyna Puzyńska
PREMIERA: 8/11/2016
ORYGINAŁ: -
TŁUMACZENIE: -
WYDAWNICTWO: Pruszyński i s-ka
SERIA: Lipowo (7 tom)
GATUNEK: Kryminał

Była komisarz Klementyna Kopp po czterdziestu latach wraca w rodzinne strony. Na prośbę matki ma przyjrzeć się sprawie pewnego morderstwa. W drodze do Złocin znika jednak bez śladu. Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że nigdy nie dotarła do miasteczka, ale aspirant Daniel Podgórski odkrywa, że musiało być inaczej. Dlaczego wszyscy kłamią? Co stało się z Klementyną? Kto maluje tajemnicze graffiti z czarną szubienicą i podrzuca martwe ptaki? Jaki ma to związek z okrutną egzekucją, dokonaną nad jeziorem Bachotek w październiku 1939 roku? 
„Dom czwarty” to siódmy tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.„Opowieść o Kullervo” J. R. R. Tolkien

PREMIERA: 8/11/2016
ORYGINAŁ: The Story of Kullervo
TŁUMACZENIE: Agnieszka Sylwanowicz
WYDAWNICTWO: Pruszyński i s-ka
SERIA: -
GATUNEK: Fantastyka

„Opowieść o Kullervo” to niepublikowana dotąd opowieść fantastyczna J.R.R. Tolkiena. Jej bohater jest chyba najmroczniejszą i najbardziej tragiczną spośród wszystkich stworzonych przez niego postaci. „Nieszczęsny Kullervo”, jak nazywał go Tolkien, wychowuje się w gospodarstwie swego wuja Untamo, który zabił mu ojca, porwał matkę, a w dzieciństwie trzy razy usiłował pozbawić go życia. Trudno się dziwić, że młody chłopak wyrasta na pełnego gniewu i goryczy samotnika – kocha go tylko siostra Wanōna, a strzegą magiczne moce czarnego psa Mustiego. Untamo, choć sam też włada czarami, boi się bratanka i sprzedaje jako służącego kowalowi Asemo. Kullervo zaznaje tam nowych upokorzeń ze strony żony kowala i w odwecie doprowadza do jej śmierci. Postanawia powrócić do domu i wywrzeć zemstę na zabójcy swego ojca, jednak okrutne przeznaczenie kieruje go na inną, mroczną ścieżkę i prowadzi do tragicznego finału.


„Rybak znad Morza Wewnętrznego” Ursula K. LeGuin

PREMIERA: 8/11/2016
ORYGINAŁ: A Fisherman Of The Island Sea
TŁUMACZENIE: Paweł Lipszyc, Agnieszka Sylwanowicz i inni
WYDAWNICTWO: Pruszyński i s-ka
SERIA: -
GATUNEK: Fantastyka

Zbiór „Rybak znad Morza Wewnętrznego” jest doskonałym uzupełnieniem dwóch poprzednich tomów Ursuli K. Le Guin, jednej z najlepszych i najczęściej nagradzanych autorek SF i fantasy. W skład zbioru wchodzą: „Wszystkie strony świata”, „Rybak znad Morza Wewnętrznego”, „Cztery drogi ku przebaczeniu”, „Urodziny Świata”, „Opowiadanie Świata”.

Autorka ponownie odwiedza stworzony przez siebie wszechświat Ekumeny oraz świat Ziemiomorza, ale nie tylko. Zbiór „Rybak znad Morza Wewnętrznego” ukazuje się w Polsce po raz pierwszy! Tematyka zawartych w nim opowiadań rozciąga się od codzienności po krańce doświadczenia, gdzie kwantowe niepewności przestrzeni i czasu znajdują rozwiązanie jedynie w głębi ludzkiego serca. Zbiór zaskakuje różnorodnością i siłą wyrazu, świadczącą zarówno o mistrzostwie wybitnej pisarki, znajdującej się u szczytu możliwości twórczych, jak i o humanizmie dojrzałej artystki, która stawia czoło światu, nie utraciwszy nic ze swojego daru zachwycania się nim i zdumiewania.


„November 9” Colleen Hoover

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: November 9
TŁUMACZENIE: Piotr Grzegorzewski
WYDAWNICTWO: Otwarte
SERIA: -
GATUNEK: Romans

9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii - tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…„7EW” Neal Stephenson

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: Seveneves
TŁUMACZENIE: Wojciech Szypuła
WYDAWNICTWO: MAG
SERIA: -
GATUNEK: Fantastyka

Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata?
Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka…
Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię.„Świt, który nie nadejdzie” Remigiusz Mróz

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: -
TŁUMACZENIE: -
WYDAWNICTWO: Czwarta strona
SERIA: -
GATUNEK: Thriller / Sensacja / Kryminał

Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy? 
Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Zanim zaczął rozglądać się za pracą, praca znalazła jego i… nie miała nic wspólnego z uczciwym zarobkiem. 
Wilmański wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że z przeciwnikami rozprawia się tak, jak robił to słowiański demon – topiąc ich w baniach. 
Ernest wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany. Ani że zjawy z przeszłości dopomną się o uwagę…„Noc Kupały” Katarzyna Berenika Miszczuk

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: -
TŁUMACZENIE: -
WYDAWNICTWO: W. A. B.
SERIA: Kwiat paproci (tom 2)
GATUNEK: Fantastyka / Młodzieżowe 

Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka?
Wiecie, jak to jest. To tylko dawna znajoma, on już nic do niej nie czuje, teraz liczysz się tylko ty, a oni spotkali się zupełnym przypadkiem. Gosia chciałaby w to wierzyć, ale trochę to trudne, gdy ukochany Mieszko ciągle myśli o swojej dawnej żonie Ote. Zwłaszcza gdy ta okazuje się wcale nie tak martwa, jak przypuszczała Gosława. W dodatku Ote bardzo się nie podoba, że młoda szeptucha i Mieszko tak się do siebie zbliżyli. Nim ich uczucie zdąży się porządnie rozwinąć, między kochanków wkradnie się zazdrość.
Niestety, tysiącletnia rywalka to niejedyne zmartwienie Gosi. Zbliża się Noc Kupały, podczas której ma się wypełnić przeznaczenie szeptuchy. I choć Baba Jaga zaopatrzyła swoją podopieczną we wszystkie możliwe amulety i zaklęcia, Gosława ma złe przeczucia. Wprawdzie bogowie może i są gburowaci, ale przecież nie głupi. A przynajmniej tak się im wydaje.
Potężna dawka humoru, moc słowiańskich wierzeń i romans, jakiego jeszcze nie było!„Damy ze skazą” Kamil Janicki

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: -
TŁUMACZENIE: -
WYDAWNICTWO: Znak Horyzont
SERIA: Prawdziwe historie
GATUNEK: Literatura faktu 

Kobiety, które zapewniły Polsce koronę.
Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium.
Ich duma unicestwiła królestwo.
Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głupota rodzonego brata zamienia jej życie w piekło. Nieodpowiedzialny szczeniak z koroną na głowie przegrywa ją podczas partii kości. Rycheza angażuje cały swój spryt i nieustępliwość, by zmazać hańbę matki. Przybywa do kraju rządzonego przez ogarniętego obsesją tyrana. To ona zrobi z niego bohatera. I ona zapewni mu królewską koronę. Przedsława, zgwałcona i odarta z marzeń przez nienawistnego furiata, poprzysięga zemstę. Za jej sprawą na rodzące się polskie mocarstwo spada klątwa. Poznaj historię polskiej korony, odartą z mitów i fałszerstw. W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.
Urażona duma, poniżenie, zdrada, której nie wolno wybaczyć. Grzechy ludzi zbyt ambitnych, by uznać własne potknięcia, zepchną cały ród i imperium na drogę prowadzącą ku zagładzie. I tylko kobiety będą mogły je uratować.„Ambasadorowie” Łukasz Walewski, Marcin Pośpiech

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: -
TŁUMACZENIE: -
WYDAWNICTWO: SQN
SERIA: -
GATUNEK: Biografia / Autobiografia / Wspomnienia / Przemyślenia

Placówka w egzotycznym kraju, eleganckie fraki, smokingi, wytworne kreacje, najdroższe alkohole, rauty, spotkania na najwyższym szczeblu, szepty w kuluarach. Dostępna nielicznym wiedza o zasadach misji dyplomatycznych od wieków tworzyła wokół stosunków międzynarodowych ekscytującą aurę tajemniczości. W jaki sposób przechytrzyć Angelę Merkel? Dlaczego Rosjan, zwłaszcza przy wódce, nie wolno krytykować? Czemu polska ambasada w Algierze mieściła się w dzielnicy domów publicznych, a pierwszy polski konsulat w Grodnie w schowku na szczotki? Jak importować zanzibarskie goździki, nie uznając przy tym niepodległości tej wyspy?
Na kartach tej książki dramatyczne szczegóły zamachu na swoje życie odsłania też były ambasador Polski w Iraku Edward Pietrzyk, a były ambasador RP w Afganistanie Piotr Łukasiewicz wspomina spotkania z… Talibami.
Jak naprawdę wygląda praca ambasadora? O tym wszystkim opowiadają Marcin Pośpiech i Łukasz Walewski, którzy przeprowadzili fascynujące rozmowy z byłymi oraz obecnymi dyplomatami.
O wielu sprawach opisanych w tej książce nie miałeś pojęcia. Teraz możesz zajrzeć za kulisy.„Śmieszek. Cierpienia młodego youtubera” Martin Stankiewicz

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: -
TŁUMACZENIE: -
WYDAWNICTWO: Flow Books
SERIA: -
GATUNEK: Biografia / Autobiografia / Wspomnienia / Przemyślenia

Co się dzieje, gdy jeden z najpopularniejszych śmieszków polskiego internetu ląduje na kozetce u przenikliwego terapeuty? Śmiech miesza się ze łzami, a na jaw wychodzi słodko-gorzka prawda o działalności w sieci.
„Nie zamierzam dawać górnolotnych coachingowych porad z cyklu »jak żyć«. Bo każdy swoje życie musi przeżyć po swojemu, a mi daleko do poważnego coacha w nienagannie wyprasowanym garniaku. Jestem zwykłym śmieszkiem, często w zabrudzonym T-shircie. Chciałbym jednak zainspirować młodego czytelnika i pokazać, że wbrew temu, co mówią inni, nigdy nie warto rezygnować z dziecięcych marzeń. Opowiedzieć o prawdziwej pasji, porażkach, najdziwniejszych sytuacjach i ludziach, którzy pojawili się w moim życiu w odpowiednim momencie”.
Martin Stankiewicz„Amerykańscy bogowie” Neil Gaiman

PREMIERA: 9/11/2016
ORYGINAŁ: American Gods
TŁUMACZENIE: Paulina Braiter
WYDAWNICTWO: MAG
SERIA: -
GATUNEK: Fantastyka

Najsłynniejsza powieść Neila Gaimana, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. „Amerykańscy bogowie” to opowieść o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia.
Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój...
„Złota godzina” Sara Donati

PREMIERA: 11/11/2016
ORYGINAŁ: The Gilded Hour
TŁUMACZENIE: Edyta Świerczyńska
WYDAWNICTWO: Kobiece
SERIA: -
GATUNEK: Literatura współczesna

Dwie kuzynki – Anna i Sophie Savard – nigdy nie żyły w konwencjonalny, tradycjonalistyczny sposób. Osierocone w dzieciństwie, były wychowywane przez owdowiałą ciotkę Quinlan w ich ukochanym Waverley Place w centrum Manhattanu. Mimo że bardzo się od siebie różnią – Anna jest odważna i wygadana, ma jasną karnację i ciemne włosy, Sophie zaś to spokojna i pełna wdzięku młoda kobieta, o ciemno-miodowym kolorze skóry oraz kasztanowych włosach – obie łączy ta sama historia, więzy krwi oraz dążność do przełamywania norm i konwencji.
Anna jest chirurgiem, Sophie zaś – położną. To jednak niełatwy czas dla kobiet lekarek. Jest rok 1883, Nowy Jork. Oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany. Z jednej strony miasto rozwija się w zawrotnie szybkim tempie, z drugiej – wpływy zyskują obrońcy wiktoriańskiej moralności. Na drodze kobiet staje Anthony Comstock – niebezpieczny człowiek, który celem swojego życia uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości, zwłaszcza aborcję. Mimo tych przeciwności losu Anna i Sophie kochają swoją pracę. Robią wszystko, by zwalczać nierówności społeczne i pomagać uciśnionym kobietom.
„Zostaw mnie” Gayle Forman

PREMIERA: 22/11/2016
ORYGINAŁ: Leave me
TŁUMACZENIE: Magda Witkowska
WYDAWNICTWO: Pruszyński i s-ka
SERIA: -
GATUNEK: Romans / Obyczajówka

Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko co wiąże się z domem, z mężem i z dziećmi spoczywa na jej barkach – nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W Maribeth Klein cząstkę siebie odnajdzie każda kobieta, której zdarzyło się kiedykolwiek pomyśleć, że zamiast wracać do domu i robić obiad, wolałaby uciec na koniec świata. Cząstkę siebie odnajdzie w niej każdy, kto kiedykolwiek zapragnął wsiąść do pociągu i pojechać gdzieś, gdzie nikt nie oczekiwałby od niego nieustannego usługiwania.
W okresie rekonwalescencji Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia. Pakuje się i wyjeżdża. Jak to jednak często w takich przypadkach bywa, po przybyciu w nowe miejsce zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dystansu może inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą.
„Zostaw mnie” to intrygująca książka o lękach, przed którymi wszyscy staramy się uciekać. Gayle Forman przedstawia nam fascynujących bohaterów – mężów, żony, przyjaciół i kochanków – którym zdarza się popełnić błąd i się potknąć, ale którzy stają się dzięki temu lepszymi ludźmi i uczą się przebaczać. Tym samym dowodzi, że jest wnikliwą obserwatorką ludzkiej natury. Jej książka to wciągająca analiza współczesnego macierzyństwa wraz ze wszystkimi jego niejednoznacznościami, a także próba odpowiedzi na pytanie: co się dzieje, gdy dojrzała kobieta porzuca dom?„Przebudzenie króla” Maggie Stiefvater

PREMIERA: 23/11/2016
ORYGINAŁ: The Raven King
TŁUMACZENIE: Piotr Kucharski
WYDAWNICTWO: Uroboros
SERIA: The Raven Cycle (tom 4)
GATUNEK: Fantastyka / Młodzieżowe

Elektryzujące jak linia mocy zakończenie magicznego cyklu bestsellerowej autorki.
Poszukiwania Glendowera trwają. Gansey i jego przyjaciele – Adam, Ronan, Noah i Blue – z każdym dniem są coraz bliżej znalezienia kryjówki legendarnego walijskiego króla. Czasu jest jednak coraz mniej. By ocalić Ganseya, który według przepowiedni niedługo umrze zabity pocałunkiem Blue, muszą obudzić go jak najszybciej. Krok za nimi czają się jednak ciemność i groza, bardziej przerażające niż cokolwiek, czego do tej pory zaznali… Czy i tym razem dadzą radę stawić jej czoła? I czy wszyscy wyjdą cało z tego ostatniego starcia?
Przebudzenie króla to ostatnia część bestsellerowego cyklu Maggie Stiefvater. Przekonaj się, jak kończy się opowieść o magii i miłości, która porwała czytelników na całym świecie.

~*~
Osobiście najbardziej czekam na „November 9”, „Świt, który nie nadejdzie” (Mróz <3). „Amerykańskich bogów” oraz „Damy ze skazą” *.*
A wy? Jakich listopadowych nowości nie możecie się doczekać? Dajcie znać w komentarzach ;)

You Might Also Like

10 komentarze

 1. Z tych książek czekam tylko na "November 9". Ostatnio mam ochotę zapoznać się z twórczością Gaimana, a te nowe wydania bardziej mnie zachęcają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z książek, które wymieniłaś czekam tylko na "November 9" i "Zostaw mnie".
  Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia,
  http://the-only-thing-i-love-are-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na "November 9", na półce mam nowego Mroza, a zainteresowałaś mnie Folletem.

  OdpowiedzUsuń
 4. "7EW" i "Noc Kupały" - te dwie przeczytam na 100%
  Opis "Mrocznej materii" zapowiada ciekawą powieść i może kiedyś się skuszę ;)
  "Amerykańskich bogów" na pewno kiedyś przeczytam, ale domyślam się, że nie w tym pięknym, nowym wydaniu.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością sięgnę po "Świt, który nie nadejdzie", opis i czasy, w których fabuła została przedstawiona bardzo mnie zachęcają. Interesujący są również 'Amerykańscy bogowie" oraz "Ambasadorowie" :)
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. November 9 czytałam, wcale nie jest taka genialna... A co do Puzyńskiej, za mną dwa tomy (drugi i czwarty), aktualnie na stosiku mam chyba 3, więc kiedyś i do tego co wstawiłaś dotrę. ;D No i nie mogę się doczekać książki G.Foreman.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dopiero teraz uświadomiłam sobie, jakie braki w nowościach wydawniczych mam ;-; Mam nadzieję, że w miarę szybkim czasie uda mi się zdobyć Lot Ćmy. Uwielbiam książki tego typu!

  Pozdrawiam serdecznie,
  Cmentarz Zapomnianych Książek

  OdpowiedzUsuń
 8. "Świt, który nie nadejdzie" zapowiada się bardzo obiecująco, ale ja jeszcze nie przeczytałam "Behawiorysty", więc na razie niestety muszę odłożyć nową książkę Mroza na później. Z tym tempem wydawania przez niego książek, nie nadążę z ich czytaniem :D
  Oprócz tego mam jeszcze w planach "Piątą porę roku", która wychodzi gdzieś końcem miesiąc. Przeczytałam trochę opinii na Goodreads i teraz nastawiam się na coś naprawdę wyjątkowego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać, że listopad będzie bardzo ciekawy :3 Ja z niecierpliwością czekam na "Zostaw mnie", gdyż uwielbiam książki Gayle Forman, ale poza tym zainteresowały mnie jeszcze "Złota godzina", "November 9" i "7EW".
  Pozdrawiam :*
  http://zksiazkawkieszeni.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń