Wiosenny TBR /// 2017

09:37

Privet moi drodzy!
Pierwszy dzień wiosny już za nami. Co prawda pogoda za oknem jeszcze zbyt wiosenna nie jest, ale za to pokazują się już krokusy, bazie i pojedyncze motylki. Tylko czekać aż w końcu zrobi się cieplej i będzie można wreszcie na stałe schować ciepłą kurtkę do szafy.
W związku z tym postanowiłam przedstawić Wam pozycje, które bardzo chciałabym przeczytać w ciągu najbliższych miesięcy. Oczywiście, plany jak zawsze są ambitne, ale tym razem jestem dobrej myśli. Wiem, rzecz jasna, że na egzaminie gimnazjalnym moja robota się nie kończy i w maju czeka mnie bój o jak najlepsze oceny na świadectwie, ale i tak mam wrażenie, że jak już będzie po 21 kwietnia, to najgorsze już minie.
Tak więc zapraszam Was na mój TBR na wiosnę 😊😀 „Cmętarz zwieżąt”  STEPHEN KING
„The Wonderful Wizard of Oz”  L. FRANK BAUM
„Depesze”  MICHAEL HERR
~*~ „Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde”  ROBERT LOUIS STEVENSON
„Dusza cesarza”  BRANDON SANDERSON
„Dwór mgieł i furii”  SARAH J. MAAS
~*~


„Dygot”  JAKUB MAŁECKI
„Dziewczyna o siedmiu imionach”  HYEONSEO LEE
„Dziewczyny wyklęte”  SZYMON NOWAK
~*~


 „Dziewczyny z Solidarności”  ANNA HERBICH
„Gniew i świt”  RENEE AHDIEH
„Królowa”  ELŻBIETA CHEREZIŃSKA
~*~
  


 „Księga ryb Williama Goulda”  RICHARD FLANAGAN
„Listy starego diabła do młodego”  C. S. LEWIS
„Na Zachodzie bez zmian”  ERICH MARIA REMARQUE
~*~


 „Opowieść o dwóch miastach”  CHARLES DICKENS
„Ptaki drapieżne”  EMIL MARAT, MICHAŁ WÓJCIK
„Samotność bogów”  DOROTA TERAKOWSKA
~*~


 „Tajemna historia”  DONNA TARTT
„Tajne państwo”  JAN KARSKI
„Tylko umarli wiedzą”  RYSZARD ĆWIRLEJ
~*~


 „Zakazane życzenie”  JESSICA KHOURY
„Świt, który nie nadejdzie”  REMIGIUSZ MRÓZ
~*~

Jak widać postawiłam na totalny misz-masz. Młodzieżówki, fantastyka, historia, literatura faktu... Strasznie zależy mi na zapoznaniu się z tymi pozycjami. Mam nadzieję, że mi się to uda 💗


A Wy jakie macie plany na najbliższe miesiące? Może czytaliście jakąś z tych powieści? Jeśli tak, chętnie poznam Waszą opinię ;)

You Might Also Like

9 komentarze

 1. King - jedna z najlepszych jego książek. Jeden z naj hororów ever. Rewelacja.
  Sanderson - bardzo dobra nowela fantasy, która urzeka szalenie, przedziera się przez nią pewien romantyzm, który mi się podobał.
  Remarque - bardzo dobra i ujmująca książka, która pokazuje, że Ci dobrzy byli też po stronie Niemiec. Świetny obraz żołnierzy z przymusu i bardzo dobry pióro autora.
  Reszty nie czytałem i nie zamierzam, poza "Tajemną historią", którą dostałem na urodziny i bardzo chętnie sprawdzę. :)
  Moje plany na kwiecień za niedługo u mnie na blogu. Powodzenia z realizacją Twoich. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia! Masz bardzo ciekawe plany :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne plany :) Polecam Kinga, Sandersona oraz Maas. "Zakazane życzenie" też mam zamiar przeczytać w najbliższym czasie :)
  Powodzenia w realizacji planów!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. „Listy starego diabła do młodego” są zdecydowanie na mojej liście must have. Zastanawiam się też nad „Opowieścią o dwóch miastach”, ale ostatecznie sama nie wiem czy odnajdę się w tej książce. Może poczekam na więcej czasu i okres letni? Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 5. Z Twojej listy bardzo chciałabym przeczytać "Gniew i Świt". "Dwór mgieł i furii" mam na swojej półce i przeczytałam już trzy razy - tak bardzo mi się podobał. W moich regionach zrobiło się już całkiem ciepło i pozwoliłam siebie wyciągnąć lżejsze kurtki - zobaczymy jak długo będą potrzebne ;)
  Pozdrawiam
  www.The-only-thing-i-love-are-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Oby udało Ci się zrealizować te ambitne czytelnicze plany :)
  Pozdrawiam!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Po "Cmętarz Zwieżąt" też mam zamiar sięgnąć, ostatnio czytałam "Pana Mercedesa", który mnie nie zachwycił, dlatego chciałaby przeczytać coś stricte horrorowego, w końcu to z tego autor słynie najbardziej ;)
  "Dygot" też mam w planach, jako że "Ślady" były jedną z lepszych książek, jakie przeczytałam w zeszłym roku. I o ile pamiętam Twoją recenzję, Ciebie też podobnie zachwyciły :)
  "Świt, który nie nadejdzie"... Ostatnio skończyłam "Inwigilację" i teraz muszę jak najszybciej sięgnąć po kolejną książkę Mroza, aby jakoś ochłonąć po tym zakończeniu. Ale najpierw trylogia z Wysp Owczych ;)
  "Tajemną historię" ostatnio zakupiłam, skuszona trochę tymi wszechobecnymi zachwytami. Tę książkę przeczytam pewnie w najbliższym czasie, natomiast "Szczygła" zostawiam na wakacje :)
  Richarda Flanagana uwielbiam za przepiękne metafory i uniwersalność treści, które przekazuje. Dotychczas czytałam jedynie "Klaśnięcie jednej dłoni", ale podejrzewam, że "Księga ryb Williama Goulda" będzie równie niesamowita. Tylko obiło mi się gdzieś o uszy, że lepiej najpierw przeczytać "Ścieżki północy", ponieważ w "Księdze ryb..." są pewne nawiązania do pierwszej książki autora.
  Pozdrawiam :)
  Zaksiążkowana

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobre plany! Ambitne, nie tylko jeśli chodzi o ilość, ale też o jakość. Powodzenia życzę i będę czekać na recenzje! Tymczasem ja wiosnę spędzam z "Trylogią Husycką" Sapkowskiego, a jak skończę, to dopiero zdecyduję, co dalej :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe wybory :) Z mojej strony polecam "Księgę ryb Williama Goulda" (choć nie jest to łatwa powieść) oraz wspaniały "Dygot". Z kolei na "Depesze" oraz "Tajemną historię" również mam ogromną ochotę, dlatego czekam na twoje opinie o nich :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń